Kategorie      
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

VÝBĚR ÚHLOVÉ BRUSKY

Úvod ZAJÍMAVOSTI Z KUCHYNĚVÝBĚR ÚHLOVÉ BRUSKY

  Zde Vám písneme takový obecný návod, jak správně vybrat úhlovou brusku. Základní pravidlo je, co s ní budete nejvíce dělat, tím musíte začít vždy. Pokud brousit, tak vždy myslete na to, že příkon je hodně důležitý, čím vyšší, tím lepší, jelikož broušení je to nejnáročnější, co může Vaší brusku potkat a i pro Vás to bude ta správná dřina. Zároveň je také dobré vědět, jak „velký“ materiál to bude, pokud jsou to většinou velké plochy, tak si proboha nekupujte tu nejmenší 115mm a naopak, pokud jsou to samé drobnosti, rohy, různá zákoutí, tak zde zase nic nevyřešíte s tím největším hovadem, které sotva udržíte, kór když tam dáte brousící kotouč a to 230mm.

   A i když nebrousíte, tak vždy myslete na příkon brusky neboli Wattáž. Takové tajné pravidlo výrobců brusiva, který mi jednou u piva prozradil jeden z jejich zástupců, je, že máme vynásobit průměr brusky 10x a to by měl být správný příkon brusky. Takže pro úhlovou brusku 115mm je ideální wattáž 1150W, u 150mm je to 1500W atd.. Pokud hlavně jen řežete a ještě tím nejslabším kotoučkem, tak menší watty nejsou problémem, ale pokud má bruska 115mm příkon 500W, tak s tím žádnou díru do světa neuděláte a v tomto případě je i jedno, jaký kotouč máte, jelikož z něj výkon pořádný nedostanete stejně.


   Pak jsou i vychytávky vesměs značkových výrobců, o kterých nevíte a ani snad nemůžete. Střeva, vnitřnosti neboli jednotlivé díly nejsou oproti neznačkovým z plastů, dají se objednávat jednotlivě, mají ochranu v podobě přehřátí rotoru, zalité kontakty v pryskyřici, lepší větrání pro menší usazování kovového prachu apod., je toho prostě spousty.

Copyright 2016 - 2022 © rav-naradi.cz